CentrumPomocyTechnicznej.pl

Logowanie

Użytkownik

HasłoZapomniałeś hasła?

Przeszukaj bazę wiedzy

 

Baza Wiedzy

Główne > WWW i poczta email > Poczta email
Zmniejsz czcionkę   Domyślnie    Powiększ czcionkę
 
 

Nie mogę wysyłać poczty - dlaczego?


Wydrukuj
Dopisz do listy
Komentarze (0)
Subskrybuj
Utworzony 2009-03-30
Modyfikacja 2012-01-01
Wyświetleń 35811

Serwery SMTP, które odpowiadają za wysyłanie poczty e-mail są codziennie narażone na setki, jeżeli nie tysiące, ataków ze strony hakerów którzy chcą w sposób nieautoryzowany skorzystać z możliwości wysłania poczty typu SPAM do użytkowników internetu.

 

Stąd zaistniała konieczność wprowadzenia restrykcyjnych ustawień, które mają zapobiegać tego typu przypadkom łamania prawa oraz postanowień Etykiety sieciowej.

 

W przypadku gdy nie mogą Państwo wysłać poczty e-mail, program pocztowy na ogół zwraca określony błąd. Najczęstszą przyczyną problemów z wysyłaniem poczty mogą być:

 

Dla błędu 0x800ccc0e

 

1) brak autoryzacji użytkownika - następuje wówczas gdy chcą Państwo wysłać pocztę bez wcześniejszego uwierzytelnienia się na serwerze.

 

2) brak poprawnie skonfigurowanego programu pocztowego - - prosze zapoznać się z tym tematem w naszym FAQ

 

3) w ciągu ostatniej godziny połączono się z daną skrzynką ponad 100 razy - w tym przypadku należy odczekać jakiś czas i ponownie spróbować wysłać wiadomość

 

4) w ciągu ostatniej godziny wysłano ponad 100 wiadomości e-mail - limit 100 wiadomości e-mail na godzinę został wprowadzony ze względów bezpieczeństwa i nie może być zniesiony

 

5) Państwa provider internetowy blokuje port 25 (lub 587) dla SMTP - czasami zdarza się że wysyłanie poczty nie jest możliwe ze względu na awarię systemów u Państwa dostawcy internetu. Najłatwiej jest to sprawdzić poprzez wykonanie polecenia:

 

telnet domena 25

 

np. poprzez terminal CMD w Windowsie (START > Uruchom > cmd) Przy poprawnym połączeniu otrzymają Państwo powitanie typu:

 

220-MailServer PROSCAPE Internet Solutions

220-We dont authorize the use.......

220-............

 

Jeżeli żadna z powyższych uwag nie dotyczy Państwa sytuacji, prosimy zalogować się do Centrum Pomocy Technicznej https://CentrumPomocyTechnicznej.pl i otworzyć stosowne zgłoszenie w tej sprawie, podając w nim maksymalną liczbę wiadomości odnośnie problemu, w tym pełne komunikaty o błędach wraz z numerami błędów zwracane prze serwer.

 

Dla błędu 0x800ccc0b:

 

Adres e-mail na który chcą Państwo wysłać swoją wiadomość nie istnieje lub jest niepoprawny. Dodatkowo proszę sprawdzić, czy posiadają Państwo włączoną autoryzację przy wysyłaniu poczty.

Podczas wysyłania poczty może zostać zwrócony komunikat: Message size exceeds maximum permitted

Limit wielkości pojedynczej przesyłki email wynosi 50 MB. Limit dotyczy przesyłek wysyłanych ze skrzynek email oraz odbieranych na skrzynki email. W przypadku przekroczenia tego limitu wiadomość nadawana ze skrzynki email nie zostanie wysłana i zostanie zwrócony w/w komunikat. Jeżeli przesyłka kierowana na skrzynkę email na naszych serwerach ma wielkość ponad 50 MB - zostanie odesłana do nadawcy ze stosownym komunikatem błędu.
Komentarze (Zobacz wszystkie komentarze / Dodaj komentarz)

Artykuły powiązane
Jak uruchomić skrypt PHP na serwerze?
Aby uruchomić skrypt PHP na serwerze należy wgrać go wewnątrz katalogu /public_html. Skrypt musi mieć rozszerzenie .php lub podobne (np. .php4, .php3).  ...
Jak odczytać pocztę przez Webmail (interfejs WWW)?
Webmail to specjalnie przygotowany system, który pozwala na odbieranie poczty e-mail z Państwa kont poprzez interfejs WWW.   Aby skorzystać z Webmail...
Jak połączyć się z bazą danych z poziomu skryptu PHP?
Połączenie z bazą danych może być nawiązywane przez skrypty które są uruchamiane na Państwa koncie. Oto przykładowa funkcja połączenia z bazą...