CentrumPomocyTechnicznej.pl

Logowanie

Użytkownik

HasłoZapomniałeś hasła?

Przeszukaj bazę wiedzy

 

Baza Wiedzy

Główne > WWW i poczta email > Poczta email
Zmniejsz czcionkę   Domyślnie    Powiększ czcionkę
 
 

Jak skonfigurować program pocztowy do odbioru poczty email?


Wydrukuj
Dopisz do listy
Komentarze (0)
Subskrybuj
Utworzony 2009-03-30
Modyfikacja 2011-08-05
Wyświetleń 23571

Konfigurację programu pocztowego można przeprowadzić po założeniu skrzynki e-mail w Panelu Zarządzania serwerem. Opis zakładania skrzynki w Panelu Zarządzania serwerem podajemy tutaj.

 

Przykład konfiguracji skrzynki e-mail w programie Outlook Express.

 

1. Z menu Narzędzia wybieramy zakładkę Konta...

 

 

2. W okienku Konta internetowe wybieramy opcję Dodaj > Poczta....

 

 

 

3. Wprowadzamy nazwę naszego konta e-mail, jaka będzie widniała podczas wysyłania przez nas wiadomości, obok adresu e-mail. Najczęściej jest to imię i nazwisko lub nazwa firmy. Nie należy w tym polu wprowadzać adresu e-mail lub znaków "niestandardowych", poza cyframy od 0 do 9 i literami od a do z i znakiem "-" (minus).

 

 

4. W kolejnym etapie dodawania skrzynki e-mail wprowadzamy swój adres e-mail, dla którego konfigurujemy skrzynkę w programie pocztowym.

 

 

5. Jako następne parametry wprowadzamy nazwy serwerów POP3 i SMTP dla naszej skrzynki e-mail. Nazwa serwera POP3 oraz SMTP jest to nazwa naszej domeny internetowej, czyli dokładnie to co jest po znaku @ w adresie e-mail.

 

 

6. Kolejny etap konfiguracji skrzynki e-mail to wprowadzenie danych logowania do tej skrzynki. W przypadku skrzynek e-mail nazwą użytkownika/nazwą konta jest zawsze pełen adres e-mail a hasłem - hasło podane przez użytkownika przy tworzeniu danej skrzynki w Panelu Zarządzania serwerem.

 

 

7. Tak skonfigurowane konto jest już prawie gotowe do pracy

 

 

8. Ostatnim etapem jaki należy zrobić po kliknięciu opcji Zakończ, jest ustawienie autoryzacji poczty wychodzącej. Opis schematu włączenia autoryzacji dla poczty wychodzącej znajduje się w tym temacie

 


 

Synteza przedstawionych powyżej informacji:

 

Oto najważniejsze opcje dla programów pocztowych w konfiguracji nowego konta pocztowego - proszę wprowadzać je ściśle z podanym poniżej schematem, w przeciwnym razie korzystanie z poczty przez program pocztowy będzie niemożliwe lub utrudnione.

Kod:

POP3 : twojanazwa.com
SMTP : twojanazwa.com

E-mail : mail1@twojanazwa.com
Login : mail1@twojanazwa.com
Hasło : ustalone hasło do serwera


Proszę zaznaczyć opcję w zabezpieczeniach, że serwer poczty wychodzącej wymaga uwierzytelnienia (bez wpisywania dodatkowych danych, z zachowaniem ustawień z poczty przychodzącej). 

Jeżeli korzystają Państwo z Outlook Express proszę ustawić, że serwer przed wysłaniem poczty ma łączyć się z serwerem poczty przychodzącej co autoryzuje Państwa działanie w systemie (program Outlook XP, 2002 itp - nie Express - nie wymaga takich ustawień).
Komentarze (Zobacz wszystkie komentarze / Dodaj komentarz)

Artykuły powiązane
Jak założyć skrzynkę email na serwerze?
Założenie nowej skrzynki e-mail na Państwa serwerze WWW wymaga zalogowania się do Panelu Sterowania kontem cPanel.   Logowanie do Panelu Zarządzania...
Jak odczytać pocztę przez Webmail (interfejs WWW)?
Webmail to specjalnie przygotowany system, który pozwala na odbieranie poczty e-mail z Państwa kont poprzez interfejs WWW.   Aby skorzystać z Webmail...
Autoryzacja przy wysyłaniu poczty - błąd 0x800CCC0B
PROGRAM OUTLOOK EXPRESS   (konfiguracja dla programu Outlook z pakietu Microsoft Office znajduje się poniżej - KLIKNIJ )   a). Na...